Americké hot- dogy - 12 ks rožkov

Čas prípravy Zložitosť Cena
  120 minút
tento recept pridal(a) zuzka
priemerné hodnotenie receptu

Prísady

60 dkg hladkej múky
1 dl vlažného mlieka
2 dkg čerstvého droždia
3 menšie celé vajcia
1,5 dl smotany
8 dkg roztopeného masla
3 PL cukru
1 menšia ČL soli
+ 1 vajce na potretie


Príprava

1. Z uvedených prísad v pekárničke vymiesime cesto, ktoré necháme vykysnúť. Cesto môžeme samozrejme vymiesiť aj ručne, vtedy zmiešame suroviny, ktoré pred miesením necháme 10 minút odpočinúť. Cesto vymiesime a necháme 45 minút vykysnúť.

2. Z vykysnutého cesta vytvarujeme malé bochníčky (12 ks), zakryjeme ich utierkou a necháme 10 minúť odpočívať. Potom z bochníčkov formujeme rožky: bochníčky rukou roztlačíme na placku, zrolujeme z hornej aj z dolnej časti smerom do stredu, kde sa dve rolky stretnú prstami ich pritlačíme k sebe, rožky ešte trochu zarovnáme a dáme ich spojom dolu na papierom vyložený plech (ideálnych je 6 ks rožkov na 1plech). Dôležité je, aby rožky boli dlhšie a užšie lebo ešte nakysnú.

3. Pripravené rožky prikryjeme utierkou a necháme ich odpočívať ešte 30 minút. Medzi tým zohrejeme rúru na 180 stupňov. Rožky pred vložením do rúry potrieme rozšľahaným vajcom a pečieme asi 15 minút.

Po vychladnutí ich plníme nasledovne:

Rožok rozkrojíme tak aby na na jednej dlhšej strane zostal spojený, roztvoríme ho, vložíme doň uvarený párok, na to dáme pás kečupu, majonézy a horčice. Do stredu poukladáme nakrájanú kyslú uhorku a nasypeme opraženú cibuľu.
kto má rád štipľavé môže postriekať aj s štipľavou čili omáčkou.

Pražená cibuľa: cibuľu nakrájame na kocky pomiešame s hrubou alebo s polohrubou múkou. Múkou obalené cibuľové kocky vyprážame vo väčšom množstve horúceho oleja. Zlatohnedé kocky dierkovanou lyžicou vyberieme z oleja položíme na papierovú utierku ktorá vpije prebytočný olej.
Možno Vás zaujmú ďalšie recepty:

Niva v šunke a v cestíčku
Netradičné kokosky
Mleté mäso na kyslej kapuste
Ovocné rezy s Tangom
Zapekaný karfiol so šunkou
Jahodová maškrta
Chai Latte
Slané koláčiky
Nugátové rezy
Vyprážané syrové guľky